Kalkulator OC

Czym jest ubezpieczenie OC?
Jest to obowiązkowe ubezpieczenie oznaczające odpowiedzialność cywilną posiadacza pojazdu za szkody powstałe w związku z ruchem tego pojazdu. Zawierając umowę ubezpieczenia OC zwalniasz się z odpowiedzialności finansowej wobec osoby, której wyrządziłeś szkodę podczas wypadku prowadząc samochód. Za Ciebie Odpowiedzialność taką przejmuje ubezpieczyciel. Ubezpieczenie OC nie pokrywa szkód, które poniesiesz Ty sam w swoim aucie. Jeżeli chcesz ochronić swój pojazd przed szkodą powstałą z Twojej winy musisz zawrzeć ubezpieczenie auto-casco żeby dostać takie odszkodowanie.

 Kiedy kupić ubezpieczenie OC?
Kupując nowy samochód masz obowiązek zawarcia ubezpieczenia OC najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu. Jeśli kupujesz samochód używany to powinien być on już ubezpieczony. Upewnij się, że poprzedni właściciel przekazał Ci polisę OC. Koniecznie sprawdź kiedy ona się kończy. Pamiętaj, że z dniem zakupu samochodu stajesz się nowym właścicielem jego polisy OC. Jeżeli nie chcesz kontynuować u niego ubezpieczenia to zgłoś się w ciągu 30 dni do ubezpieczyciela – wystawcy polisy i złóż wypowiedzenie. Tak czy siak musisz zawrzeć takie ubezpieczenie u innego ubezpieczyciela. Nawet jeśli posiadasz pojazd niezarejestrowany przed wyjazdem nim na drogę publiczną musisz wykupić ubezpieczenie OC.

Od kiedy działa ubezpieczenie OC?
Ubezpieczenie działa przez 12 miesięcy przez 24h, niezależnie od tego kto prowadzi samochód Ty, Twoja żona, syn/córka, czy kolega. Ubezpieczenie działa zarówno w drodze, na parkingu czy w garażu.

Ubezpieczenie OC auta kupionego z salonu samochodowego?
Abyś mógł odebrać auto z salonu samochodowego od dealera musisz wykonać następujące czynności:

 1. Odebrać w salonie dokumenty do rejestracji.
 2. Zarejestrować samochód- złożyć wniosek rejestracji auta w STAROSTWIE POWIATOWYM właściwym dla miejsca zamieszkania. Otrzymasz tymczasowy dowód rejestracyjny na podstawie którego dokonujesz ubezpieczenia auta.
 3. Wykupić Polisę OCubezpieczenie zależy wykupić w dniu rejestracji samochodu.
 4. Umówić się na odbiór samochodu.

Co grozi za brak ubezpieczenia OC?
W przypadku kontroli policji, która stwierdzi brak ubezpieczenia OC Twój pojazd może zostać odholowany na parking strzeżony. Dostaniesz wysoką karę finansową nałożoną przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG ). Jeśli spowodujesz szkodę nie mając ubezpieczenia OC to oprócz kary finansowej za brak ubezpieczenia będziesz musiał zwrócić kwotę odszkodowania, którą UFG wypłaci poszkodowanemu.

Gdzie sprawdzić wysokość obecnie posiadanych zniżek?
Dotychczasową historię ubezpieczenia zarówno OC, AC czy też utratę zniżek możesz sprawdzić na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego potocznie zwanego UFG

OCHRONA ZNIŻEK
Produkt ochrona zniżek zabezpiecza ubezpieczającego od jednorazowej utraty zniżek- czyli w przeciągu roku ubezpieczający może mieć jedną kolizję drogową, a ubezpieczyciel pomimo szkody na pojeździe w następnym roku wznowienia polisy nie podniesie opłaty za kontynuację ubezpieczenia.

Auto Ochrona?
PZU pokryje min szkody naprawy pojazdu, gdy szkodę wyrządzi inny kierowca. Korzyścią dla poszkodowanych posiadających ubezpieczenie  są ubezpieczeni kierowcy, którzy mieli pecha uczestniczyć w kolizji drogowej nie ze swojej winy. Dzięki produktowi Auto Ochrona likwidacją szkody będzie zajmować się wybrany przez nich ubezpieczyciel, a nie towarzystwo, w którym polisę wykupił sprawca. Jeżeli ubezpieczający ma wykupione ubezpieczenie z wyceną auta w systemie Eurotax, a sprawca ma wykupione ubezpieczenie z wyceną w firmie w Info-Ekspert to ubezpieczony może tym samym skorzystać z wypłaty ubezpieczenia  wg kalkulacji Eurotax.

Zielona Karta
Przedmiotem ubezpieczenia Zielona Karta jest odpowiedzialność cywilna posiadacza lub kierującego pojazdem mechanicznym za szkody wyrządzone osobom trzecim, powstałe w związku z ruchem tego pojazdu poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, na terytorium:

 • Albanii
 • Azerbejdżanu
 • Białorusi
 • Bośni i Hercegowiny
 • Czarnogóry
 • Iranu
 • Izraela
 • Macedonii
 • Maroka
 • Mołdawii
 • Rosji
 • Turcji
 • Tunezji

 Jaką Ochronę PZU zapewni w drodze?

Kalkulator online a zakup polisy OC/AC u agenta?
Kalkulatory online oferują klientom nie produkty w pakietach oraz brakuje w kalkulacji zastosowania zniżek na zakup poszczególnych produktów ubezpieczeniowych które jak najbardziej są dostępne przy spotkaniu i dokonaniu zakupu u agenta ubezpieczeniowego jak min :

 • U agenta możesz dokonać „Ochrony zniżek OC, AC” na danym pojeździe
 • Agent ubezpieczeniowy podpowie Ci w jaki sposób najkorzystniej dla klienta ubezpieczyć auto ze zniżkami których obecnie nie posiada
 • Przeniesienie zniżek na ubezpieczenie AC
 • Dokonać sprawdzenia zniżek na ubezpieczenie w bazie  UFG- czy firmy ubezpieczeniowe dokonywały rejestracji obu właścicieli pojazdów podczas dotychczasowego przebiegu ubezpieczenia pojazdów

https://kgrycuk.agentpzu.pl